В лабораторії встановлено установку СВ-112, яка призначена для електронно-променевого зварювання деталей різної форми зі сталі, нікелевих сплавів і сплавів титану та алюмінію товщинною 0,05-20 мм.
Також обладнання дозволяє проводити зварювання виробів з молібдену та вольфраму товщиною 0,1 – 5 мм, проводити термічну обробку виробу та отримувати покриття. Процес формування покриття полягає в напіканні або наплавленні функціонального матеріалу на поверхню основи. Даний метод дозволяє мінімізує вплив температури на матеріал виробу і забезпечити мінімальну пористість, максимальне зчеплення покриття з основою та отримувати металеві, металокерамічні та керамічні покриття товщиною до 2 мм.
Обладнання забезпечено системою «RASTR 6» для візуального контролю за процесом зварювання і комплектовано стаціонарною гарматою потужністю до 6 кВт, двокоординатним столом (Х-Х’ і Y-Y’ з переміщення ±150 мм) та універсальним обертачем.
Вакуумна система установки СВ - 112 дозволяє досягати в камері зварювання з розмірами 600х600х600 робочих тисків (2·10-4 mbar), в автоматичному режимі, не більш ніж за 5хв.
adidas Yeezy kaufen
Детальніше: Лабораторія електронно-променевої технології
У лабораторії проводяться заняття та наукові дослідження з вивчення процесів отримання нанорозмірних порошків оксидів, їх консолідації та вивчення властивостей. В лабораторії розміщене обладнання хімічного експерименту, установка для отримання нанорозмірних керамічних порошків за криохімічною технологією, їх термічного оброблення та дослідження властивостей.
Детальніше: Лабораторія дисперсних керамічних матеріалів
Лабораторія технології порошкової металургії служить для засвоєння студентами основних технологічних операцій. В цій лабораторії проводяться заняття зі студентами та наукові дослідження з синтезу порошкових композиційних матеріалів та виготовлення з них виробів.
В лабораторії розміщено пресове обладнання, пічне обладнання для термічної обробки порошкових матеріалів, вfкуумна піч СШВЛ з робочою температурою до 2000оС, високотемпературна піч опору зграфітовим нагрівником (піч Таммана) з робочою температурою до 2500оС, установки для формування виробів екструзією та литвом термопластичних шлікерів.
https://new-compnano.kpi.ua/uk/informatsiya/47-laboratorii-kafedry.html#sigProIdb1a55ec965
Детальніше: Лабораторія технології порошкової металургії
Лабораторія технології порошкової металургії служить для вивчення основних способів нанесення покриттів різномантного призначення та вивчення їх властивостей. В лабораторії проводяться як заняття зі студентами так і наукові дослідження процесів напилення.
В лабораторії розміщується обладнання для дослідження процесів напилювання покриттів плазмовим, газополуменевим, іонно-плазмовим методами та порошковою наплавкою, а також обладнання для приготування поверхні деталей перед напилюванням та дослідженням властивостей покриттів.
Детальніше: Лабораторія технології нанесення покриттів
Лабораторія фізико-хімічних основ порошкової металургії є однією з основних для вивчення студентами спеціальних дисциплін.
В лабораторії розміщено обладнання та прилади для вивчення процесів отримання порошків металів та сплавів, вивчення власти-востей порошків, вивчення процесів консолідації порошкових ма-теріалів та приготування зразків для дослідження їх мікрострукту-ри та інших властивостей.
Це гідравлічні преси, печі для спікання порошкових виробів у середовищі різноманітних газів та на повітрі. Установки для отримання порошків відновленням оксидів та солей металів, електро-хімічними методами.
Детальніше: Лабораторія фізико-хімічних основ порошкової металургії